logotype
image1 image2 image3

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 

b_150_100_16777215_00_images_dni_otwarte_1.JPGElbląski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podsumował dotychczasową realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Okazją do tego były Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które odbyły się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

TPD w Elblągu korzysta ze środków unijnych niemal od początku wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przez ostatnie 10 lat organizacja zrealizowała 16 projektów o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych. Zdecydowana większość unijnego wsparcia została skierowana na poprawę sytuacji edukacyjnej mieszkańców wsi powiatu elbląskiego i braniewskiego. 


O tym, jak Unia Europejska wspiera edukację, mogli przekonać się uczestnicy Dni Otwartych, które odbyły się w dniach od 5 do 9 maja 2014 roku w wybranych punktach przedszkolnych, prowadzonych przez TPD. Do odwiedzenia placówek w Gronowie Górnym, Wilczętach, Zwierznie, Płoskini i Łęczu zaproszono dzieci z oddziałów przedszkolnych mieszczących się przy szkołach, w których działają punkty przedszkolne, rodziców przedszkolaków, mieszkańców wsi oraz przedstawicieli lokalnych samorządów. 

Przedszkolaki dumnie zaprezentowały piosenki i wiersze, których nauczyły się w przedszkolu. Dorośli mogli porozmawiać o tym, w jaki sposób TPD przy współpracy z lokalnymi samorządami wspiera edukację na wsi. Wszyscy obejrzeli także sztukę teatralną „Złota Rybka”. Jej bohaterowie spotkali rybkę, która spełniała ich życzenia. My nie mamy złotych rybek, ale mamy Europejski Fundusz Społeczny, który pomógł spełnić marzenia wielu naszych beneficjentów. Dzięki elbląskiemu TPD już niemal 1,5 tysiąca osób uczestniczyło w przeróżnych formach wsparcia. Byli wśród nich między innymi wychowankowie domów dziecka, uczniowie wielu wiejskich szkół oraz przedszkolaki, które stanowią największą grupę odbiorców unijnych projektów TPD. Już 776 maluchów mogło uczęszczać do punktów przedszkolnych, które otworzyliśmy na wsiach w powiecie elbląskim i braniewskim. 

Obecnie TPD prowadzi w ramach projektów 12 punktów przedszkolnych. Chociaż unijne dofinansowanie w większości z nich kończy się w sierpniu 2014 roku, nie oznacza to, że przedszkola zostaną zamknięte. Obecnie gwarantowane jest objęcie edukacją dzieci przez kolejne 2 lata szkolne. Przedszkola na trwałe wpisały się w politykę oświatową gmin współpracujących z TPD i wszystko wskazuje na to, że pozostaną tam na dużo dłużej. 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

2020  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template