logotype
image1 image2 image3

Bezpłatne porady w sprawach rodziny

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprasza do skorzystania z poradnictwa prawnego, psychologicznego, pedagogiczno-społecznego oraz terapii rodzinnej. Bezpłatne konsultacje odbywają się w biurze TPD przy ul. 1 Maja 37 w Elblągu.

Elbląski oddział TPD od wielu lat wspiera rodziny w radzeniu sobie z trudnościami, jakie napotykają one w swoim codziennym funkcjonowaniu. Z doradztwa specjalistów skorzystać można w obliczu każdego problemu, który ma negatywny wpływ na codzienne relacje członków rodziny, a przede wszystkim dzieci. Specjaliści doradzają m.in. w zakresie radzenia sobie z problemem uzależnień, przemocy, konfliktów oraz różnego rodzaju kryzysów życiowych. Z pomocy skorzystać mogą rodzice, potrzebujący wsparcia w wychowaniu dzieci, szczególnie w sytuacji ich trudnych zachowań i problemów emocjonalnych. W TPD uzyskać można też wsparcie w zakresie prawnym, szczególnie w zakresach spraw urzędowych i sądowych, mających znaczenie dla prawidłowego wypełniania podstawowych funkcji rodziny, w tym właściwej opieki nad dzieckiem. Istnieje także możliwość skorzystania z terapii rodzinnej, rozwiązującej problemy z jakimi zmaga się rodzina, poprawiającej wzajemne relacje członków rodziny i zwiększającej kompetencje rodzicielskie. Do TPD zgłaszać też można wszelkie sprawy, w których istnieje podejrzenie krzywdzenia dzieci i łamania ich praw.

Konsultacje ze specjalistami możliwe są po wcześniejszej rejestracji telefonicznej (tel. 55 2338210) lub osobistej w biurze TPD przy ul. 1 Maja 37 w Elblągu.

Bezpłatne porady specjalistyczne realizowane są w ramach projektu „Integralny System Pomocy Dziecku i Rodzinie”, współfinansowanego ze środków Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

2020  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template