logotype
image1 image2 image3

Ekspedycja Naukowa zakończyła pierwszy rok realizacji projektów "Eduland" i "Eduf@n"

b_150_100_16777215_00_images_ee_6.jpgDobiegł końca pierwszy rok realizacji projektów edukacyjnych "Eduland" i "Eduf@n", realizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu. W roku szkolnym 2013/2014
w projektach wzięło udział: 44 uczniów Szkoły Podstawowej
w Godkowie, 22 uczniów Szkoły Podstawowej w Węzinie i 46 uczniów Szkoły Podstawowej w Żurawcu.

Zrealizowaliśmy dla nich zajęcia pozalekcyjne z zakresów: językowo-dziennikarskiego, nauk ścisłych, języka angielskiego i informatyki. Uczniowie wzięli udział również w warsztatach psychoedukacyjnych, rozwijających kompetencje interpersonalne oraz doskonalących umiejętność uczenia się.
Pierwszy etap realizacji projektów zakończyła wakacyjna Ekspedycja Naukowa w Trójmieście. Przez 7 dni każda z grup uczestniczyła w licznych zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych na terenie całego Trójmiasta - 7 lipca rozpoczęła się kolonia dla beneficjentów projektu "Eduf@n", czyli dla uczniów szkół w Węzinie i w Żurawcu, natomiast 14 lipca na Ekspedycję Naukową wyjechali uczniowie Szkoły Podstawowej w Godkowie, beneficjenci projektu "Eduland". Uczestnicy wyjazdów poszerzyli swoją wiedzę dzięki zajęciom w Centrum Edukacyjnym Hewelianum, w EduParku w Gdańsku oraz w gdyńskim Centrum Nauki Experyment. Uczniowie poznali wiele tajemnic z zakresu fizyki i chemii dzięki warsztatom "Ryzyk fizyk" i "Chemiczny zawrót głowy" oraz poznali bliżej tematykę związaną z Wszechświatem czy energią istniejącą w otaczającym nas świecie, dzięki wystawie interaktywnej "Energia, niebo i Słońce". Ponadto uczestnicy Ekspedycji Naukowej zwiedzili gdańskie zoo i gdyńskie akwarium. Poznali historię słynnego statku "Dar Pomorza" i wzięli udział w rejsie statkiem po porcie w Gdyni. Na stadionie PGE Arena w Gdańsku zapoznali się z historią tamtejszego sportu. Dzięki warsztatom w Teatrze Szekspirowskim weszli w bliższą relację ze sztuką. Idealnym zakończeniem kolonii dla jej uczestników była wycieczka do Sopotu, podczas której oddawali się oni wodnym szaleństwom w Aqua Parku, spacerowali po molo i plażowali. Dla wielu z nich była to pierwsza przygoda z plażą i morzem.
Wszyscy uczniowie wrócili do domów zadowoleni i spragnieni wrażeń, których dostarczy im kolejny cykl zajęć w projektach "Eduland" i "Eduf@n". Zajęcia kontynuowane będą już od września.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

2020  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template