logotype
image1 image2 image3

Elbląskie TPD otworzyło kolejne przedszkole

b_150_100_16777215_00_images_lecze_11.jpgOd kilku dni najmłodsi mieszkańcy Łęcza i okolic mają swoje małe przedszkole. Zostało ono założone przez elbląski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy współpracy z Gminą Tolkmicko. Na pracę placówki otrzymano 256 tysięcy złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Punkt Przedszkolny w Łęczu to już 2 placówka przedszkolna w Gminie Tolkmicko, która powstała dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. W 2009 r. TPD uruchomiło tam Punkt Przedszkolny w Pogrodziu, który od roku finansowany jest już ze środków Gminy Tolkmicko.

W Łęczu zostały przygotowane miejsca dla 22 dzieci w wieku 3-4 lata. Dzieci mogą korzystać z oferty przedszkola bezpłatnie. W ramach projektu zapewniono dzieciom zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, opiekę psychologiczną i logopedyczną, wyżywienie, wycieczki i wyjazdy edukacyjne. Dzięki przedszkolu kolejne dzieci będą mogły się lepiej rozwijać i nabywać kompetencje, które potem pozwolą im bezproblemowo przekroczyć progi szkoły.

Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka kontaktować się mogą z biurem TPD pod numerem telefonu 55 2338210.

Punkt Przedszkolny w Łęczu finansowany będzie w ramach projektu do czerwca 2015 r. Po zakończeniu projektu placówka utrzymywana będzie ze środków Gminy Tolkmicko.

Zobacz zdjęcia z pierwszych dni w przedszkolu.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

2020  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template